• PLUSZOWY MIŚ

    25.11.2020

    Miękkie, puchate i takie z łatką.

    25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – PLUSZOWY MIŚ. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo

    “CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!”

    W tym dniu również nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historie pluszowego misia, dowiedziały się w jakich bajkach występują misie, obejrzały film o misiach. Następnie przedszkolaki wykonały prace plastyczną - Sylwetka Misia. Na koniec zatańczyły do znanej piosenki “Jadą, jadą misie”.

    Możliwość zaprezentowania pracy plastycznej miały również dzieci z klas I – III. Mimo tego, że uczą się zdalnie, postanowiły przesłać zdjęcia efektów swojej pracy wykonanej w domu. Zapraszamy do oglądania zdjęć i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

    Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku "Washington Post". Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy's Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.

    Tym samym pierwszy miś maskotka powstał 118 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

  • Konkurs na prezentację multimedialną

    24.11.2020
  • Święto Niepodległości w SP Wiśniewo

             Historia Polski obfitowała w różne wydarzenia. Były czasy dobre, jak również złe. Niewątpliwie Narodowe Święto Niepodległości należy do ogromnych sukcesów w naszym kraju. Zanim nadszedł upragniony dzień 11 listopada 1918 r.,  Polacy zmagali się z różnymi problemami. Organizowali powstania przeciwko zaborcom, podtrzymywali tożsamość narodową, nie rezygnowali z marzeń o wolności.

           Dzieci wykazały się ogromnym zapałem podczas obchodów 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

    - 3 – latki   przygotowały flagi Polski przy użyciu farb,

    - 4 – latki malowały biało-czerwone kwiaty ze swoim zdjęciem małej Polki i małego Polaka,

    - 5 –latki wykonały mapy Polski w narodowych barwach, posługując się techniką wydzieranki,

    - 6 –latki wykleiły flagi Polski za pomocą kulek z bibuły.

         Wychowawczynie ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały z dziećmi krótkie filmiki patriotyczne. Udało się zaśpiewać hymn i tym samym przystąpić do akcji „Szkoła do hymnu”.

        Możliwość wzięcia udziału w tych przedsięwzięciach była możliwa dzięki obecności najmłodszych w szkole w czasie pandemii.

        Uczniowie klas starszych, będący w trakcie nauki zdalnej bardzo chętnie dzielili się swoimi pracami plastyczno-technicznymi (grami planszowymi, plakatami, lapbookami), wykonanymi w domu.

    Zapraszamy do oglądania zdjęć i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

                                                                                                                                           Organizatorzy:

                                                                          Wychowawcy Przedszkola i p. Bożena Rzemieniewska

    GALERIA ZDJĘĆhttp://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=532

     

  • 11 listopada Święto Niepodległości

    - Kto ty jesteś? - Polak mały.

    - Jaki znak twój? - Orzeł biały.

    - Gdzie ty mieszkasz? - Między swemi.

    - W jakim kraju? - W polskiej ziemi.

    - Czym ta ziemia? - Mą ojczyzną.

    - Czym zdobyta? - Krwią i blizną.

    - Czy ją kochasz? - Kocham szczerze.

    - A w co wierzysz? - W Polskę wierzę.

    - Czym ty dla niej? - Wdzięczne dziecię

    - Coś jej winien? - Oddać życie."

     

  • „Mała książka – wielki człowiek”

    W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przez cały październik oraz początek listopada do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które mają oddziały klas pierwszych, były przekazywane Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów. Instytut Książki pokrywał również koszty wysyłki wszystkich materiałów.

    W skład Wyprawki czytelniczej wchodzą:

    • – książka „Pierwsze abecadło,
    • – broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zafoliowana razem z książką),
    • – materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

    Wyprawki czytelnicze będą rozdawane w szkołach podstawowych w całej Polsce.

  • Podziękowania za udział w akcji „Szkoła pamięta”.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkoła pamięta.

  • Góra Grosza 2020

    "Jeden grosz znaczy niewiele,

    ale Góra Grosza jest największa na świecie."

    Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach rozpoczyna się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

    Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. 

    W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. 

    Regulamin-21.edycji-G_C3_B3ra-Grosza.pdf

  • Wyżywienie _ LISTOPAD 2020

     

    W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych dla klas I - III zmianie ulega należność za wyżywienie za miesiąc listopad 2020 i wynosi:

    Uczniowie  SPW kl I - III  -  

    obiad (5 dni x 2,30 zł) _11,50 zł

     

     

    Uczniowie oddziału 8 - godzinnego 

    obiad  (19 dni x 2,30 zł)         -      43,70 zł

    podwieczorek (19 dni x 2,20 zł) - 41,80 zł

                                            RAZEM:  85,50 zł

    Prosimy o uregulowanie płatności do dnia 10 listopada 2020r.

  • Zdalne nauczanie

    Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

  • UWAGA !!!

    Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przechodzą na nauczanie zdalne. Terminem obowiązywania zdalnego nauczania jest wstępnie 29 listopada. Najmłodsi uczniowie dołączają tym samym do swoich starszych kolegów z klas 4-8, którzy w tym systemie pracują już od 26 października. Otwarte pozostają natomiast oddziały przedszkolne.

  • Szkoła do hymnu

    Szkoła do hymnu 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11


    SLOWA_HYMNU_PANSTWOWEGO.pdf

    ​​​​​​​

  • NIEPODLEGŁA_do hymnu

    „Szkoła do hymnu” 2020

    11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc.

    Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę

    Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami i najbliższymi.

    ULOTKA_INFORMACYJNA.jpg

    szkoladohymnu2020.docx

    szanuj_kochaj_chron_broszuramon.pdf

     

  • 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

     

    Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na ponad sto lat utraciła niepodległość. Zaborcy - trzy mocarstwa: Austria, Prusy (późniejsze Niemcy), Rosja - w 1795 roku podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo. Nie wolno było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie w szkole po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia. Nasz naród jednak nie poddawał się. Polska - wykreślona z mapy Europy - istniała. Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości. Walczyło w wielkich powstaniach narodowych, które jednak kończyły się klęską. Aż nadszedł długo oczekiwany dzień. Pierwsza Wojna Światowa (1914-1918) osłabiła państwa zaborcze, dzięki czemu możliwa stała się odbudowa niepodległego państwa.

    Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania, w końcu 1918 roku na mapach znowu pojawiła się nasza Ojczyzna. NIEPODLEGŁA POLSKA.

  • 1 - 2 listopada 2020r.

     

    "Ciszą cmentarną ukołysani,

    z dala od życia i znoju, 

    dobiwszy wreszcie do cichej przystani, 

    odpoczywają w pokoju."

     

    Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm].

  • Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     

    2 listopada 2020r.

    - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  • Światowy Dzień Spódnicy w SP Wiśniewo

    30.10.2020

     

     

     

     

    Bo w spódnicy zawsze modnie!

    W paski kratkę czy dresowa

    Od wyboru boli głowa!

    Zdejmij spodnie! Pokaż nogi!

    Tego dnia tak się robi !

    Włóż spódnicę TRZYDZIESTEGO

    Namawiamy Cię do tego !

    W myśl powyższej sentencji w dniu 30 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego  pomimo sytuacji jaka panuje  - zdalne nauczanie klas IV-VIII liczne grono dziewczynek oraz pań wzięła czynny udział w obchodach Światowego Dnia Spódnicy.

    Moda na uczczenie tej części damskiej garderoby przywędrowała do nas zza oceanu, ale nikt nie pamięta już, kto był jej pomysłodawcą. Grunt, że w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Były więc spódnice kwieciste, spódnice falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo spódniczki mini.

    Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice.

     Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków, sięgając obu ekstremów. Średniowieczne damy z wyższych sfer nosiły na przykład ogromne, szerokie spódnice, których średnica u dołu wynosiła nawet 3 metry. Z kolei rewolucja obyczajowa lat 60. przyniosła ze sobą miniówki, ledwie zakrywające bieliznę. Smutny okres dla wielu miłośników damskich wdzięków rozpoczął się w latach 70, kiedy to spódniczki zaczęły być zastępowane spodniami. Nie wolno jednak zapominać, że to spódnica czy sukienka stanowi ozdobę kobiety.

     

    Opiekun SU

    Brzozowska Justyna

    GALERIA ZDJĘĆ: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=523

  • Międzynarodowy Dzień Spódnicy

    30.10.2020

     

     

    Czy słyszałeś w okolicy,

    że jest dzisiaj dzień spódnicy?

    Odkryj łydkę, pokaż nogi,

    wszak to pomysł jest niedrogi!

    Zastąp swą spódnicą spodnie

     i wyglądaj dzisiaj modnie!

  • Zdalne nauczanie

     

    Klasy IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne.

     

    Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych funkcjonują bez zmian.

     

  • UWAGA

    23.10.2020

    Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

     

    Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

    Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

     

strona: