• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państowego.

    W 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

    Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

  • Uroczyste zakończenie konkursu LipDup

    10.11.2016

    Małego Oskara, czyli I miejsce w konkursie  "LipDub  - Naszą szkołę widzi świat"  zdobyli uczniowie Gimnazjum w Wiśniewie. A wszystko dzięki kreatywności, zaangażowaniu i wykazaniu się umiejętnościami reżyserskimi.

    W środę 9 listopada ucznowie naszej szkoły: Zuzanna Browarek, Robert Tokarski, Oliwia Taraszewska i Adam Nierychlewski wraz z p. Katarzyną Dyrowską i dyrektorem Grzegorzem Woźniakiem uczestniczyli w uroczystym zakończeniu konkursu w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody. Jako nagrodę, za zajęcie I miejsca w tym konkursie, nasza szkoła otrzymała tablet, statuetkę oraz dyplom. Obecni tam uczniowie, którzy zaangażowanii byli w przygotowanie i realizację teledysku lipdub oraz opiekun projektu otrzymali upominki i dyplomy. 
    Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace konkurencji. Werdykt komisji konkursowej  p. Dyrowska (opiekun naszych uczniów) komentuje w następujący sposób: "Nieskromnie stwierdzamy, że decyzja konkursowego jury o przyznaniu nam I miejsca była ze wszech miar słuszna!"

    Galeria zdjęć 

  • Program profilaktyczny

    07.11.2016

    7 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Wiśniewie w ramach programu profilaktycznego odbyło się spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym Lechem Dyblikiem. W spotkaniu z artystą uczestniczyła młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej.

    Lech Dyblik – człowiek niezwykle otwarty, szczery i sympatyczny – przeprowadził coś w stylu rachunku sumienia i rozliczenia się z własnym życiem. Aktor bez najmniejszego skrępowania opowiadał o swojej młodości, o dorastaniu, o marzeniach i życiowych planach, o swojej pracy i wreszcie o nałogu, w który popadł, czyli o alkoholizmie.

    Artysta mówił szczerze, z przekąsem i humorem. Analizując swój przypadek, wskazał na przyczyny uzależnienia, opowiedział o beznadziei, w jaką popadł  w związku z gwałtownym rozwojem choroby (z myślami samobójczymi włącznie),  aż wreszcie  o sile jaką – dzięki pomocy wielu dobrych ludzi – zdołał w sobie znaleźć, aby zwycięsko wyjść  z walki z nałogiem.

    Przez swoje doświadczenie zwraca uwagę młodym ludziom na to w jaki sposób bardzo łatwo można wpaść w uzależnienie nie tylko od alkoholu, ale i narkotyków, dopalaczy czy nawet internetu. Podkreślał  fakt, iż droga do nałogu jest bardzo podobna w każdym  z  powyższych przypadków. Dlatego przez swoje występy w wielu placówkach oświatowych promuje wśród młodzieży profilaktykę w dziedzinie uzależnień (zachowania antyalkoholowe  i antynarkotykowe), lansuje zdrowy styl życia, nakreśla właściwy stosunek do otaczającego nas świata.

    Lech Dyblik dzięki prostocie wypowiedzi i autentyczności przedstawianych relacji, sprawia że najważniejsze informacje docierają do odbiorców w sposób szybki  i  skuteczny. Ma to kolosalne znaczenie szczególnie w przypadku  edukacji dzieci i młodzieży.

    " – Marzyło mi się Hollywood i wszystko szło pięknie. Jednak kiedy znalazłem się w Warszawie, nikt specjalnie nie zwracał na mnie uwagi. Piłem nadal, ale to moje picie nie było już wesołe. Piłem sam, od rana, a mój dom zaczął się zmieniać w pijacką melinę. Porozwalane rzeczy, smród psującego się jedzenia. Nie przeszkadzało mi to, nie widziałem powodu, żeby to zmieniać. Okłamywałem się, że mam silną wolę, że kiedy będę chciał, to mogę przestać. Bzdura! Doszedłem do takiego momentu, kiedy chciałem skończyć swoje życie. W ostatniej chwili zdecydowałem się poprosić o pomoc i to mnie uratowało"  – opowiadał aktor.

    Lech Dyblik opowiadał z wielkim przejęciem, a jego słowa robiły na zgromadzonych ogromne wrażenie. Dość wspomnieć, że półtoragodzinne spotkanie minęło w okamgnieniu, a młodzież była oczarowana osobowością gościa. Warto też dodać, że artysta swoje wypowiedzi przerywał grą na gitarze i śpiewaniem rosyjskich pieśni.

    Serdeczne podziękowania składamy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc i wsparcie w organizacji wizyty Lecha Dybika.

    Galeria

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    07.11.2016

         

     

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    7 listopada

    "Nie dopadnie nas nuda,

    kiedy w bajkach takie cuda"

     

    W poniedziałek 7 listopada 2016r. uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek.

    Zajęcia w tym dniu przebiegały następująco:

    I godz. lekcyjna:

    *przebranie się uczniów w stroje postaci z bajek;

    *wymyślenie zaklęcia, które pozwoli uczniom wraz z wychowawcami wejść do Krainy Bajek;

    *przygotowanie klas 0 - III do występu na scenie - pokaz strojów postaci z bajek do wylosowanej przez wychowawcę piosenki;

    II godz. lekcyjna:

    *przejście z zaklęciem przez Bajkowe Wrota;

    *wykonanie piosenki "Witajcie w naszej bajce"

    *prezentacja strojów postaci z bajek klas I - III;

    *bajkowa zgadywanka;

    *skompletuj przebranie;

    *jaka to bajka?;

    *zagadki słowne;

    *bajkowe skojarzenia

    III godz.lekcyjna:

    *prezentacja strojów postaci z bajek grupy Oa, Ob, Oc;

    *quiz bajkowy;

    *zatrute jabłko;

    *zgadnij kim jestem?;

    *brakująca postać;

    * magiczna liczba

    IV godz. lekcyjna:

    *ocena plakatów postaci z bajek wykonanych dowolną techniką przez uczniów klas O - III

    *wręczenie upominków

    *niespodzianki od Wróżki oraz Jasia i Małgosi ( pierniki z chatki Baby Jagi);

    * podróż Bajkowym Pociągiem.

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża a zło zostaje ukarane.

    Warto też czytać małym dzieciom a starszych zachęcać do samodzieknego czytania.

    "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!"

    Organizator: mgr Iwona Mizerska                                                                                                                                   

     

    Galeria zdjęć 

  • Listopadowe zamyślenie

    06.11.2016

     

    Występ wyjazdowy

    W listopadowe dni odżywają nasze wspomnienia o bliskich  i nieobecnych. Pojawia się głęboka refleksja i zaduma nad przemijaniem, nad sensem ludzkiego losu. Grupa uczniów naszego gimnazjum w dniu 6 listopada w kościele w Wyszynach przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci tych, których już nie ma wśród nas. W refleksyjny nastrój wprowadziły zgromadzonych na Mszy św. słuchaczy, piękne utwory poetyckie   i muzyczne. Zamyślenia listopadowe stanowiły integralną część Eucharystii sprawowanej w kościele.

    mgr Anna Pankowska

    zdjęcia:

  • Dzień Wszystkich Świętych

    28.10.2016

    W dniu 28.10.2016r. odbyła się akademia związana z Dniem Wszystkich Świętych. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

    Zaprezentowany został montaż słowno - muzyczny, w którym wykorzystano m.in. utwory Marka Grechuty, Budki Suflera i Jana Pietrzaka. Uczniowie recytowali wzruszającą poezję refleksyjną związaną ze Świętem Zmarłych.

    Akademia została przygotowana pod opieką mgr Anny Dębowskiej.

    Galeria zdjęć:

     

  • "Przyłapani na czytaniu"

    Znalezione obrazy dla zapytania przyłapani na czytaniuGMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

    "Przyłapani na czytaniu"

     

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wzięli udział w  Gminnym Konkursie Fotograficznym ,,Przyłapani na czytaniu” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Głużku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. IV – VI wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Wiśniewo.

    Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży szkolnej, promocja i popularyzacja czytelnictwa oraz rozbudzenie zainteresowań artystycznych.

    PRACE KONKURSOWE - fotografie  -  miały pokazać, że czytanie w domu, miejscach publicznych (tj. szkoła, ulica, park, sklep, itp.) to przyjemność i atrakcyjna forma rozrywki wypełniająca wolny czas.

    W dniu dzisięjszym tj 28.10.2016 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

    Laureaci z SP Wiśniewo:

    Julia Bucholska, Olaf Gałowicz, Ignacy Korzeniewski, Oliwia Młodzianowska, Filip Pokropski

    Galeria zdjęć:

  • Pasowanie pierwszoklasistów

    21 października 2016 roku to data, która na długo zagości w pamięcie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Wisniewie. 

    W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów. Zanim dzieci zostały uczniami zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni p. Teresy Chojnackiej. Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a pan Grzegorz Woźniak - Dyrektor Szkoły dokonał pasowania.

    Ten niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń zakończyło wręczenie dyplomów, rogów obfitości i wesoła zabawa w "Motylkowie".

    mgr Teresa Chojnacka

    Galeria zdjęć 

  • "LipDub - Naszą szkołę widzi świat"

    20.10.2016

    Z dumą informujemy, że na posiedzeniu podsumowującym w dniu 13 października 2016 roku nasz LipDub otrzymał I miejsce w konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego "LipDub - Naszą szkołę widzi świat".


    Jury konkursowe tak umotywowało swoją decyzję:
    "Za promocję szkoły, w której panuje wspaniała atmosfera nauki i zabawy, za udział w inscenizacji sporej części społeczności szkolnej, ciekawy scenariusz, przyczyniający się do upowszechniania czytelnictwa wśród młodzieży oraz podjęte działania mające na celu poszanowanie prawa własności intelektualnej."

    Protokół z posiedzenia JURY III edycji KONKURSU " LipDup -naszą szkołę widzi świat" : Protokol_13-10-2016.pdf

    Dla tych, którzy oglądali celem przypomnienia, a dla tych którzy nie widzieli aby zobaczyli nasz zwycięski LipDup laugh

    https://www.youtube.com/watch?v=lw6keBJmqVU

  • Światowy Dzień Chleba

    16.10.2016

    "Postarajmy się tak postępować i żyć,

    by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło

    dachu nad głową i chleba na stole"

    Jan Paweł II

     

    W poniedziałek 17 października 2016 roku uczniowie Szkoły Podsatawowej wraz z wychowawcami po raz pierwszy wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Chleba.  Zajęcia  przebiegały według następującego harmonogramu:

    I i II godzina lekcyjna

    • przygotowanie przez uczniów pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli "pajdy chleba" na festiwal chleba

    III  godzina lekcyjna

    • Historia chleba i rodzaje pieczywa - prelekcja
    • Recytacja wiersza W. Bełzy " Abecadło o chlebie"
    • Projekcja filmu " Od ziarenka do chleba"
    • Inscenizacja " Odziarenka do bochenka"

    IV godzina lekcyjna

    • Rozstrzygnięcie konkursu plastycaznego dla klas 0 - III
    • Degustacja pieczywa

     

    Wyniki konkursu plastycznego "Od ziarenka do bochenka"

    Grupy "O"

    I miejsce - Oliwier Strzelec - OA

    II miejsce - Laura Kowalczyk - OA

    III miejsce - Nikola Tąporowska - OB

    Wyróżnienie - Jakub Błaszczak - OA

    Klasy I-III

    I miejsce - Natalia Gorczyca - kl. II

    II miejsce -  Mateusz Kumiński - kl. IIIA

    III miejsce Julia Gorząch - kl. I

    Organizatorzy: mgr Marzena Cienkus ,  mgr Aneta Lewandowska

    Galeria zdjęć   

  • Dzień Edukacji Narodowej

    13.10.2016

                                         

    Galeria zdjęć   

  • Wizyta klas 0a i 0b w Piekarni "GOSIA" w Wiśniewie

    05.10.2016

    Galeria zdjęć: 

  • "Od ziarenka do bochenka"

    30.09.2016

    Wizyta uczniów kl II i III B w Piekarni "Gosia"  w Wiśniewie

     Dzięki uprzejmości Państwa Ewy i Sławomira Lis - właścicieli piekarni mieliśmy okazję zapoznać się z urządzeniami w piekarni i cyklem produkcji pieczywa. Dzieci poznały różne rodzaje mąki z której wypiekany jest chleb, bułki i rogale. Miały też okazję zajadać się pysznymi rogalikami. Poczęstunek był tak smaczny, że aż palce lizać.

    mgr Izabela Mieszkowska

    mgr Anna Pankowska

    Galeria

  • „LipDub – naszą szkołę widzi świat”

    30.09.2016

    Praca została przygotowana na konkurs „LipDub – naszą szkołę widzi świat”, przeprowadzony przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

    Scenariusz i realizacja: Zuzanna Browarek i Robert Tokarski

    Operator kamery: Oliwia Taraszewska

    Pomoc techniczna: Adam Nierychlewski

    Opiekun projektu: Katarzyna Dyrowska

    Ścieżka dźwiękowa: Alvaro Soler - Volar

    Efekty dźwiękowe: Freesound.org

    Szczególne podziękowania dla osób które uczestniczyły w nagraniu 
    oraz dla wszystkich, którzy udzielili wsparcia podczas realizacji tego projektu.

    Zapraszamy do obejrzenia i polubienia smiley

    https://www.youtube.com/watch?v=lw6keBJmqVU

  • Z wizytą na poczcie

    27.09.2016

    Z wizytą na poczcie - "KARTKA DO POWSTAŃCA"

    Uczniowie klasy drugiej SP w Wiśniewie wzieli udział w akcji "BOHATER ON". Jest to projekt, który ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie zakupili znaczki i wysłali kartki do powstańców.

    Mieszkowska Izabela

  • Piknik na Brzozowej Wyspie - pożegnanie lata 14.09.2016r.

    19.09.2016

    Najmłodsi uczniowie klas 0 - III naszej szkoły zabawą, tańcem i śpiewem pożegnały lato. Na Brzozowej Wyspie w Podkrajewie aktywnie spędzili piękny, słoneczny letni dzień. Uczniowie: uprawiali zorbing w kuli, skakali na eurobungy, korzystali ze stołu bilardowego, do gry w cymbergaja, pływali łódką, grali w siatkówkę, cieszyli się przejażdżką buggy, bawili się na macie z klockami i w piaskownicy nad stawem. W trakcie zabaw dzieci miały również piknik przy grillu. To był miło spędzony czas na świeżym powietrzu.

    Organizatorzy

    Nauczyciele zespołu zinegrowanego

  • Zebranie z rodzicami

    Informujemy, że w dniu 14 września 2016r. (środa) odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Wiśniewie.

    Wychowawcy będą do Państwa dyspozycji od godz 15.00

    Serdecznie zapraszamy.

     

  • Przydział wychowawstw i sal lekcyjnych

    Przydział wychowawstw i sal lekcyjnych 2016/2017
           
      KLASA   SALA LEKCYJNA WYCHOWAWCA
    SZKOŁA PODSTAWOWA „0"a  - 6 latki 14 mgr Lewandowska Bogumiła
    „0” b - 5 latki Zaplecze górne mgr Morawska Alina
    "0" c - 4 latki Zaplecze dolne mgr Mizerska Iwona
     
    I 9 mgr Chojnacka Teresa
    II  8 mgr Mieszkowska Izabela
    III A 11 mgr Cienkus Marzena
    III B 16 mgr Pankowska Anna
    IV 7 mgr Dynakowska Marzena
    V 17 mgr Gajewska Małgorzata
    VI  3 mgr Lewandowska Aneta
       
    GIMNAZJUM I A 12 mgr Adamiak Marzena
    I B 13 mgr Bartosiewicz Izabela
    II A 6 mgr Lewicka Marzena
    II B 5 mgr Baran Joanna
    II C 18 mgr Kruczyńska Jadwiga
    III A 4 mgr Ziemlewicz Agnieszka
    III B 19 mgr Rakowska Agnieszka
    III C 15 mgr Kruczyński Olgierd
     
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

    25.08.2016

     

    Dnia 1-go września 2016r. (czwartek) o godz.8:30 odbędzie się inauguracja roku szkolnego.

    Zapraszamy uczniów i rodziców

  • Podręczniki dla Oddziałów Przedszkolnych

    24.08.2016

    UWAGA !!!

     

    Wykaz podręczników dla 5-6 - latków zostanie podany przez wychowawców 1 września.

     

strona: