Dnia 23 maja w Płońsku odbył się półfinał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt klas VII-VIII. Dziewczęta z naszej szkoły przegrały 1:0 z SP nr2 Płońsk, oraz zremisowały 0:0 z Baboszewem, zajmując ostatecznie III miejsce.
W związku z Dniem Mamy i Taty 28 maja dzieci z zerówek grup 0a i 0b zaprezentowały program słowno-muzyczny dla swoich rodziców. Były wiersze, piosenki, część artystyczna. Nie zabrakło wzruszeń. Po zakończeniu występu, mali artyści wręczyli Rodzicom złote rybki z życzeniami. Wszyscy udaliśmy się na poczęstunek do sali.
W dniu dzisiejszym dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiśniewie gdzie gościły Panie z Centrum Usług Społecznych w Mławie z teatrzykiem kukiełkowym pt."Jaś i Małgosia".
Teatrzyk kukiełkowy został sfinansowany ze środków Powiatu Mławskiego w ramach otwartego konkursu ofert "Organizowanie imprez kulturalnych i artystycznych".
Teatrzyk bardzo przypadł dzieciom do gustu. Na koniec dzieci mogły zobaczyć i dotknąć kukiełki oraz czekał na nie słodki poczęstunek.
Dziękujemy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie Pani Annie Wtulich za zaproszenie.
24 maja 2024 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny. Dzieci z grup 3, 4 i 5-latków przygotowały wspaniałą część artystyczną, która podbiła serca wszystkich obecnych. Po emocjonujących występach, przenieśliśmy się na szkolne boisko, gdzie odbył się rodzinny piknik. Było mnóstwo zabawy, smakołyków i uśmiechów. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas!
22 maja 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniewie:
zostali zaproszeni na rozstrzygnięcie Powiatowego Konkurs Plastycznego „Pani Wiosna” w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie.
Nasi uczniowie wrócili z nagrodami:
Kategoria: Klasy I-III
I miejsce – Maria Pontus
Jakub Gromotowicz
Kategoria: Klasy IV-VII
II miejsce – Urszula Mieszczak
III miejsce – Marta Końpa
Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. GRATULUJEMY!!!
W dniu 23.05.2024r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w programie edukacyjno- obronnym
„Edukacja z wojskiem”.
Program został przygotowany i jest realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.
Szkolenie było przeprowadzone przez żołnierzy Wojska Polskiego.
Zostały zawarte w nim treści z obszarów: wojskowości, bronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. W szkoleniu połączona została teoria z praktyką.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem w nim uczestniczyli, ponieważ żołnierze przekazali wiedzę i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny i dostosowany do wieku uczniów.
Na zakończenie szkolenia uczniowie uczestniczący w zajęciach otrzymali certyfikaty.
Dnia 22.05 na boiskach Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem odbył się XXIV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymbarku „Z Podwórka na Stadion”.
W turnieju wzięły udział dwie nasze drużyny chłopców w kategorii U-8 (klasa I , oddział 0) i U-10 (klasa II- III).
W kat. U-8 chłopcy z naszej szkoły w fazie grupowej wygrali 9:0 ze Szkołą Podstawową z Żyrardowa, oraz 4:2 z ze Szkołą Podstawową z Łosic.
Niestety w ostatnim meczu grupowym decydującym o wejściu do najlepszej ósemki turnieju przegrali z Michałowicami.
Natomiast w kat. U-10 chłopcy rozegrali w fazie grupowej trzy mecze: przegrywając 3:0 ze Szkołą Podstawową Zbuczyn, wygrali 6:2 ze Szkołą Podstawową z Szydłówki, oraz 4:2 ze Szkołą Podstawową w Gołyminie pozwoliło to awansować do fazy pucharowej turnieju.
Jednak w meczu o wejście do ćwierćfinału przegrali z późniejszym zwycięzcą turnieju drużyną Traktorki.
Skład U-8: Gabriel Tomczak, Szymon Kołakowski, Eryk Kołakowski, Piotr Pisarkiewicz, Filip Szczepański, Filip Krajewski, Aleksander Witkowski, Hubert Gromotowicz, Oliwier Rykowski
Skład U-10: Alan Kłos, Piotrowski Szymon, Rykowski Oskar, Welenc Mateusz, Gromotowicz Jakub, Alan Kieczmerski, Karol Tański, Antoni Ciesielski
Dnia 22 maja dzieci z oddziałów 0a i 0b uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Oglądały spektakl "Kocia szajka i fałszerze pierników". Następnie wyrabiały pierniki w Żywym Muzeum Piernika. Na koniec spacerek uliczkami Starego Miasta.
To był miło spędzony czas.
20 maja uczniowie klas ósmych wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Łeby i Gdańska.
Przepiękny Słowiński Park Narodowy, urokliwy Gdańsk, wspaniała pogoda.
Polska jest piękna !!!
We wtorek 13 maja uczniowie klasy Ia wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Seans w Planetarium, spacer po Starym Mieście, Krzywa Wieża, pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedra gotycka NMP, Fontanna ze złotymi żabkami, kamienice mieszczańskie z końca XIII- XVIIIw. dostarczyły pierwszakom wielu wrażeń.
Po obejrzeniu najciekawszych atrakcji miasta i pobycie w Żywym Muzeum Piernika (warsztaty) dzieci miały możliwość zakupu pierników i pamiątek.
Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych i ciekawych.
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie bierze udział w programie edukacyjno - obronnym "Edukacja z wojskiem", którego celem jest popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.
W czwartek o godz. 9:00 rozpoczął się pisemny egzamin z języka obcego - trzecia część egzaminu ósmoklasisty 2024.
Zdający mają na rozwiązanie egzaminu z języka obcego 90 minut. Oznacza to, że egzamin zakończy się o godz. 10:30. Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się otrzymają dodatkowe 45 minut.
Powodzenia !!!
W środę 15 maja 2024r. o godzinie 9 rozpoczął się główny egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki.
Na rozwiązanie zadań uczniowie szkół podstawowych będą mieć 100 minut, oznacza to, że test zakończy się o godz. 10:40.
W trakcie egzaminu uczniowie ósmych klas zmierzą się z zadaniami zamkniętymi, a także otwartymi.
Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań do zdobycia jest maksymalnie 25 punktów.
Przystąpienie do egzaminów jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Powodzenia !!!
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Dziś uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego.
Zgodnie z harmonogramem egzamin z języka polskiego rozpoczął się o godzinie 9:00.
Potrwa łącznie 120 minut. Zakończy się więc punktualnie o godzinie 11:00. Części zdającym przysługuje jednak czas wydłużony do 180 minut. Mogą z niego skorzystać uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi tj. np. uczniowie niedowidzący lub ci posiadający dysleksję.
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego składa się z trzech części. Dwie pierwsze sprawdzają czytanie ze zrozumieniem. W trzeciej z kolei zdający musi napisać dłuższy tekst. Uczeń wybiera jeden z dwóch tematów. Pierwszy to jest rozprawka, drugi to opowiadanie. I w odpowiedni sposób tworzy ten tekst, który musi być nie krótszy, niż 200 wyrazów.
Miło nam poinformować, że w
tegorocznym Powiatowym Konkursie
Ortograficznym
" Twardy orzech do zgryzienia"
III miejsce
zajęła uczennica kl. VIII
Magdalena Jarmuszewska
GRATULUJEMY !!!
ŚCIĄGA NA EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
– JAK MUSISZ SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO EGZAMINU
Kiedy napiszesz egzamin?
14 MAJA (wtorek) z JĘZYKA POLSKIEGO
15 MAJA (środa) z MATEMATYKI
16 MAJA (czwartek) z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Każdego dnia egzamin rozpoczyna się o GODZ. 9.00 (jest to godzina, kiedy będziesz siedział/-a już w sali egzaminacyjnej, więc musisz wiedzieć i pamiętać, że będziesz musiał/-a zjawić się wcześniej w szkole – dokładna godzina na pewno będzie Ci znana)
Co należy zabrać ze sobą na egzamin?
Pamiętaj, że na salę egzaminacyjną nie wolno Ci wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (np. telefon, smartwatch, itp.) – zostawiasz je w klasie lub sekretariacie.
Ile czasu będziesz pisać egzaminy?
Czas standardowy Czas przedłużony – dla uprawnionych
JĘZYK POLSKI 120 minut 180 minut
MATEMATYKA 100 minut 150 minut
JĘZYK ANGIELSKI 90 minut 135 minut
Drodzy Ósmoklasiści,
Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały bardzo dobrymi wynikami.
POWODZENIA !!!
TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW EGZAMINU ORAZ ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ ZE SZKOŁY TO:
03 LIPCA 2024
9 maja uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty wydawnictwa OPERON. Jest to coroczna akcja Operonu i Grupy Polskapresse, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiadomości przyrodniczych. Tegoroczny sprawdzian składał się on z czterech arkuszy testowych: język polski – słuchanie ze zrozumieniem, język polski – czytanie ze zrozumieniem, matematyka, przyroda.
Zanim uczniowie zaczęli zmagać się z arkuszami, obejrzeli krótki film terapeutyczny z Bratkiem – przyjacielem dzieci, który pomagał im ograniczyć stres towarzyszący przed sprawdzianem. Dzieci razem z Bratkiem wykonywały różne ćwiczenia rozluźniające i z uwagą słuchały jego rad, jak skutecznie skoncentrować się na teście. Po wysłuchaniu cennych uwag, odświętnie ubrani i przejęci swoim pierwszym egzaminem uczniowie, w skupieniu analizowali i rozwiązywali zadania.
Na efekty pracy trzeba będzie cierpliwie poczekać do czerwca, kiedy to OPERON udostępni ogólnopolski raport podsumowujący wyniki sprawdzianu.
Trzymamy kciuki!!!