Dzięki rządowemu programowi #Laboratoria Przyszłości mamy już na wyposażeniu szkoły drukarkę 3D Flashforge Adwenturer 3.
Przygodę z drukiem 3D zaczęliśmy od wydruków gotowych projektów. W październiku część klas podczas lekcji informatyki zapoznała się z działaniem drukarki 3D. Otwarta konstrukcja drukarki pozwala uczniom zobaczyć z bliska proces drukowania.
Wkrótce uczniowie zaczęli projektować swoje pierwsze prace i tak powstały pionki do gier planszowych i proste breloczki. Znajomość projektowania 3D pozwoli w przyszłości rozwinąć uczniom wyobraźnię przestrzenną.
Katarzyna Dyrowska
„Guzik tu guzik tam,
guzik krąży tu i tam.
Jak to miło i wesoło,
kiedy guzik krąży w koło”
12 grudnia obchodzony był dzień guzika. Ten nietypowy dzień był wspaniałą okazją, aby przeprowadzić kreatywne zabawy. 12 grudnia nie jest to data przypadkowa, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca.
Dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III mieli okazję zapoznać się z historią guzika oraz poznać nowe pojęcia takie jak tuzin i gros. Poznały rymowankę, słuchały opowiadania „Guzik”, śpiewały piosenkę o guziku, rozwiązywały zagadki, przeliczały, segregowały, klasyfikowały guziki, układały figury geometryczne, puzzle, poznały zabawy, które można urządzić za pomocą guzików: guzikowe pchełki, skoki guzików, guzikowe nawlekanki. Tworzyły wyrazy, rozwiązywały łamigłówki, wykonywały prace plastyczne i tworzyły własne kompozycje plastyczne. Uczniowie klas I- III mieli również okazję oswoić się z igłą i nitką, a przy okazji nauczyć się bardzo praktycznej czynności, jaką jest nawlekanie igły, zawiązanie supełka i przyszywanie guzików. Podczas przyszywania guzików dzieci ćwiczyły precyzję, sprawność manualną, a także cierpliwość. To był dzień, który sprawił, że mogliśmy się wiele nauczyć, a przy okazji dobrze się bawić. Dzień możemy uznać za bardzo udany.
Izabela Mieszkowska
Przypominamy o ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" 2022 - 2023 ogłoszonej na naszej stronie w listopadzie.
Od dnia 21.11.2022 do dnia 31.01.2023
w naszej szkole zbieramy monety.
Każda klasa / oddział przedszkolny
zbiera monety w swojej klasie.
Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej, na terenie całej Polski. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących.
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie składa serdeczne podziękowanie
Stowarzyszeniu Mława Miasto Zabytkowe
za przekazanie do szkolnej biblioteki albumu
„Mławski wrzesień 1939 w niemieckim obiektywie”.
Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się albumem fotograficznym.
Cała społeczność szkolna dziękuje panu Patrykowi Krupińskiemu
za podarowanie nam przepięknej choinki, którą ubraliśmy w ozdoby przygotowane własnoręcznie przez dzieci i przy okazji zdobi nasz szkolny hol - bo trudno sobie wyobrazić święta bez choinki, która jest nieodzownym symbolem Świąt Bożego Narodzenia .
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Serdeczne podziekowania składamy również
panu Marcinowi Pontus
za wykonanie profesjonalnego zdjęcia konkursowej choinki.
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Jeszcze raz bardzo dziękujemy !
Zbieranie nakrętek to prosty sposób na to, aby zaangażować dzieci w pomoc innym, nauczyć ich wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka jak również dbałości o nasze środowisko.
W ostatnim czasie w akcję zbierania nakrętek zaangażowały się dzieci z oddziału Od (4-5 latki). Gratulujemy 💖 i czekamy na więcej 😍
Co zbierać? Poradnik małego wolontariusza
Ogólnie rzecz biorąc zbieramy elementy plastikowe, które są oznaczone (najczęściej w trójkącie) dużymi literami: PP, PE, LDPE, HDPE.
Przy tej okazji koniecznie trzeba powiedzieć, czego nie zbierać. Nie zbieramy zakrętek metalowych oraz z metalowymi elementami, takich jak np. po Frugo, od słoików. Z pokrywek np. od kawy wyjmujemy tekturowe elementy.
Miło nam poinformować, że nasza choinka zajęła II miejsce w świątecznym konkursie „Choinka w szkole” organizowanym przez Firmę CEDROB S.A.
Do konkursu zgłosiło się 37 szkół. Nasza szkoła zdobyła 16 głosów. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Zielonej zdobywając 17 głosów i to właśnie tam 15 grudnia odbędzie się uroczysta gala i wręczenie nagród.
Celem konkursu było m.in. promowanie i kultywowanie bogatej tradycji świątecznej wśród uczniów szkół podstawowych.
Zgodnie z regulaminem wszystkie ozdoby były wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Uczniom i nauczycielom zaangażowanym w dekorowanie choinki serdecznie 🎄 GRATULUJEMY 🎄
W czwartek 8 grudnia dzieci z oddziału 0 „D” odwiedziły Motylkowo salę zabaw. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii przedszkolaki mogły korzystać z licznych atrakcji m. in. z basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Dużą radość wywołały odwiedziny Świętego Mikołaja i prezenty, z którymi przybył. Na koniec przedszkolaki wspólnie ozdobiły pierniczki, które zabrały ze sobą do domu.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
Opiekunowie: Klaudia Karczewska, Anna Pankowska, Joanna Mieszkowska
W tym tygodniu uczniowie klasy 8 przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.
Autorem arkuszy egzaminacyjnych było wydawnictwo OPERON. Była to bardzo dobra okazja dla uczniów do zweryfikowania swojej wiedzy oraz szansa na poznanie i “oswojenie” warunków, w jakich zdawany będzie państwowy egzamin ósmoklasisty.
Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem to akcja, w ramach której przeprowadzany jest próbny egzamin ósmoklasisty dla uczniów klas ósmych w całym kraju.
Udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z Operonem zapewnia:
5 grudnia 2022 r. uczniowie klas siódmych wybrali się do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, gdzie mieli przyjemność obejrzeć spektakl pod tytułem ,, Opowieść wigilijna ".
Słynną historię opowiedziano piaskiem, śniegiem i światłem.
Przedstawienie przygotowane przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny dostarczyło uczniom wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.
Opiekunowie grupy: M.Chodubska, A.Okoń, A.Ziemlewicz, M.Lewicka
Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Dzieci z niecierpliwością oczekiwały gościa. Od rana nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja.
Gdy tylko ujrzały gościa na buziach dzieci pojawiały się uśmiechy. Dzieci złożyły również obietnicę, że będą zachowywać się grzecznie zarówno w szkole jak i w domu J Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.
Do zobaczenia Święty Mikołaju za rok!
Mikołaj to nie jedyny gość, który odwiedził nas tego dnia. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich dzieci, uczniów i pracowników szkoły była wizyta Pana Wójta Gminy Wiśniewo Grzegorza Woźniaka i Dyrektor Gminnej Bibloteki Publicznej w Wiśniewie Pani Anny Wtulich, którzy obdarowali wszystkich pysznymi pierniczkami.
Grupa 0A wykonała utwór "Czerwoną czapkę na głowie swojej nosi czyli Piosenkę o Świętym Mikołaju" z wykorzystaniem ścieżki dźwiękowej za zgodą autorki tekstu i muzyki Pani Anny Wacury.
Serdecznie dziękujemy 💖💖💖
W ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci szkoła zakupiła roboty edukacyjne, które wprowadzają uczniów uczęszczających na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w świat robotyki i programowania. Robobloq Q-Scout to robot edukacyjny do samodzielnego montażu pozwalający na naukę programowania. Wyposażony jest kolorowe światła, które można programować na różne sposoby i wbudowany głośnik za pomocą którego wydaje zaprogramowane wcześniej dźwięki. Zainstalowany czujnik ultradźwiękowy pozwala robotowi wykrywać przeszkody znajdujące się przed nim i je omijać.
Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth, robotem Q-Scout można sterować zdalnie przy użyciu telefonu lub tabletu. Wydajne silniki pozwalają mu na sprawne poruszanie się zarówno po płaskiej, jak i nierównej nawierzchni w terenie.
Poprzez zabawę uczniowie uczą się programowania korzystając z aplikacji Robobloq i programu MyQode opartego na środowisku Scratch i Python.
M. Chodubska
Miło nam poinformować, że praca plastyczna uczennicy klasy V SP Wiśniewo
Marty Końpy
została wyróżniona w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2022, zorganizowanej przez Program 1 Polskiego Radia, na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Gratulujemy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i dzieciom z oddziałów przedszkolnych za tak liczne przygotowanie przepięknych ozdób choinkowych. Pomysły wykonania ozdób przeszły nasze najśmielsze wyobrażenia, za co jesteśmy wdzięczni.
Choinka zdobi hol naszej szkoły.
Samorząd Uczniowski
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie wzięła udział w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”
Przedsięwzięcie “Szachy w mazowieckiej szkole” jest organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”, realizowanego we współpracy z wojewódzkimi związkami szachowymi, samorządami lokalnymi, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.
Projekt “Szachy w mazowieckiej szkole” finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w województwie mazowieckim.
Cele projektu:
Projekt “Szachy w mazowieckiej szkole” objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
W ramach projektu szkoła otrzymała 15 kompletów szachów.
Moduł Laboratoria Przyszłości został zmodyfikowany
W piątek 2 grudnia odbył się kolejny tematyczny dzień w szkole. Dzień Świątecznego Swetra wprowadził całą społeczność szkolną w jeden z najwspanialszych okresów w roku. Do zabawy włączyli się nauczyciele za co bardzo dziękujemy. Radosne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia możemy uznać za rozpoczęte J
Samorząd Uczniowski
Nasza szkoła wzbogaciła się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Lekcje chemii z wykorzystaniem tego sprzętu pozwalają nam na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej.
Uczniowie klas siódmych i ósmych zostali zapoznani z zasadami działania laboratorium.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empiriusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.
Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na tablicy interaktywnej. Na koniec notują obserwacje oraz formułują wniosek.
Wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Co zgodnie potwierdzają wszyscy uczniowie.
W jaki sposób uczyć efektywnie ?– to pytanie zadają sobie wszyscy nauczyciele. Okazuje się, że nauka, która daje najlepsze efekty, to taka którą możemy doświadczyć, zobaczyć, z którą możemy wejść w interakcję.
A. Ziemlewicz