Protokol_z_posiedzenia_postepowania_uzupelniajacego_Komisji_Rekrutacyjnej(pdf)
Wyniki rekrutacji zostały zamieszczone również w zakładce: Rekrutacja 2021/2022
Jeśli masz kłopoty w szkole, w domu, z nauką, w kontaktach z rówieśnikami lub rodziną, chciałbyś porozmawiać o dojrzewaniu, miłości, odczuwanych emocjach, uzyskać poradę, ale z jakiegoś powodu nie masz możliwości osobistego zgłoszenia się do psychologa albo trudniej jest Ci mówić o swojej sytuacji, a łatwiej napisać, możesz wysłać nam e-mail na adres:
poradnia@zowmlawa.pl
Pomoc jest anonimowa i całkowicie darmowa, ponadto nie wymagamy zgody rodzica. Razem poszukamy rozwiązania Twojego problemu.
Nikomu nie powiemy o czym napisałeś/aś, jednak jeśli treść maila wskazywać będzie, że zagrożone jest Twoje zdrowie i życie, poinformujemy osoby, które zadbają o Twoje bezpieczeństwo.
Jeśli okaże się, że Twój kłopot wymaga dłużej pomocy, skierujemy Cię do odpowiedniego specjalisty – wtedy potrzebne będzie pozwolenie rodzica.
Postaramy się jak najszybciej udzielić odpowiedzi na Twoje zapytanie.
Możesz porozmawiać z nami o wszystkim. Poufność stawiamy na pierwszym miejscu. Nawet w kontakcie e-mailowym obowiązuje nas tajemnica zawodowa.
Wskazówki jak napisać e-maila:
Uwzględnienie instrukcji przyśpieszy udzielenie odpowiedzi.
1. Podaj przynajmniej płeć oraz wiek
2. Kiedy pojawił się problem, jak długo trwa?
3. Na czym Twoim zdaniem polega Twój kłopot?
4. Jak radzisz sobie z problemem? Jakie odczuwasz związane z nim emocje?
5. Jakie masz pytania związane z Twoim kłopotem?
REGULAMIN
1. Poradnia e-mailowa (zwana dalej Poradnią) działa przy Zespole Ośrodków Wsparcia w Mławie.
2. Pomocy psychologicznej i wsparcia udzielają przeszkoleni specjaliści zatrudnieni w Zespole Ośrodków Wsparcia.
3. Korzystanie z poradni jest darmowe.
4. W ramach poradni mailowej nie prowadzimy psychoterapii. Osoba zgłaszająca się po pomoc może liczyć na wsparcie, poradę i udzielenie informacji dotyczących zgłaszanego problemu. Jeśli jednak sytuacja będzie zagrażała życiu i zdrowiu klienta, będziemy zmuszeni powiadomić o tym odpowiednie służby. Jeśli dany problem będzie wymagał osobistego spotkania, zaproponujemy specjalistę z naszej placówki bądź przekierujemy do odpowiedniego specjalisty.
5. Poradnia prowadzi kontakt krótkoterminowy, w związku z czym będziemy odpowiadali maksymalnie na 5 maili od danej osoby.
6. Do nawiązania kontaktu z Poradnią niezbędne jest posiadanie konta e-mail, jednak nie musi on zawierać imienia i nazwiska.
7. Zespół Ośrodków Wsparcia zobowiązany jest do przestrzegania Ustawy o ochronie danych
osobowych i dochowania tajemnicy zawodowej.
8. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do jakości uzyskanej pomocy prosimy o kontakt na adres: zowmlawa.sekretariat@interia.pl
9. Nawiązanie kontaktu z Poradnią jest równoznaczne z zaakceptowaniem powyższego regulaminu.
DZIECI ŚWIATA
W oddziale 0d Dzień Dziecka różnił się od zwykłego dnia. Dzieci skonstruowały kolejkę, którą później się wspólnie bawiły. Pokonywały tunel na czworakach. Bawiły się przy muzyce balonami i chustą animacyjną. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Skorzystały również z poczęstunku przygotowanego przez rodziców- smakowały im kiełbaski z grilla, popcorn i wata cukrowa. Otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
M. Gajewska
Dzień Dziecka w klasie I obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej z książką i zeszytem. Dzieci uczestniczyły w zabawach z balonami, konkurencjach tanecznych przy muzyce, obejrzały film edukacyjny „Dzieci z różnych stron świata”. Wykonały pracę plastyczną dowolną techniką na temat „Dzieci z różnych stron świata”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dzień upłynął
w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie skorzystały również
z poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Na zakończenie wszyscy stwierdzili „szkoda, że Dzień Dziecka w szkole obchodzony jest tylko jeden raz w roku”.
I.Mieszkowska
Dzień Dziecka w grupie 0c (4-latki) był wyjątkowy. Dzieci poszukiwały skarbu ukrytego na terenie szkoły. Udało się go odnaleźć po wykonaniu kilku zadań: udział w zabawie ,,Osiem kratek’’, rysowanie autoportretu białą i kolorową kredą, odnajdywanie zakopanych w piasku rekwizytów z niespodzianką, marszobieg w szarfach pod górkę, tunel pod krzesłami.
4-latki skorzystały również z atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły – smakowały im kiełbaski, popcorn oraz wata cukrowa.
Następnego dnia dzieci z grupy 0c odwiedziła Myszka Minnie, która wręczyła słodkie medale. Była też wspólna zabawa i pamiątkowe zdjęcia.
7 czerwca przedszkolaki z gruby 0b wraz ze swoją wychowawczynią panią Justyną Brzozowską wybrały się na „Brzozową Wyspę”. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji : park linowy, trampolina Eurobungee, młyńskie koło i wiele innych. Dużym zainteresowaniem było przepłynięcie się łódką czy rowerem wodnym, ale także przejażdżka kolejką samochodową oraz samochodzikiem terenowym.
W czasie trzygodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi kiełbaskami z grilla, który przyrządziły mamy.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i wyjątkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który przybył do Wiśniewa około godz. 12.00. Podczas drogi powrotnej na twarzach przedszkolaków nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia zapewne będą towarzyszyć dzieciom przez następne dni.
Justyna Brzozowska
Piątek - 4 czerwca 2021r - jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
"Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu"
Przed nami długi i pogodny weekend. Zachęcamy dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku.
Najbardziej odpowiedni dla ludzkiego organizmu jest odpoczynek w formie aktywności ruchowej ponieważ:
- poprawia samopoczucie
- wpływa pozytywnie na zdrowie
- zapobiega otyłości
- wzmacnia poczucie własnej wartości
Odpoczynek aktywny
:◦ Spacer ◦ Praca na działce ◦ Jazda rowerem
◦ Gry i zabawy sportowe
Aktywność fizyczna pomaga zapomnieć o codziennym stresie Dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu poprawia się pamięć i koncentracja Ćwiczenia redukują szansę zachorowania na depresję! Regularna aktywność zmniejsza podatność na stany lękowe i nerwowe reakcje w życiu codziennym. A po całym intensywnie spędzonym dniu - SEN, który jest najbardziej naturalną formą odpoczynku naszego organizmu.
Aktywność fizyczna to najzdrowy i najtańszy środek poprawiający nastrój :-)
Z okazji Dnia Dziecka wszystkie szkoły na terenie gminy wraz z życzeniami otrzymały od Wójta Gminy maszyny do waty cukrowej a szkoła w Wiśniewie dodatkowo maszynę do popcornu.
Inicjatorem i realizatorem pomysłu jest dyrektor GBP Anna Wtulich
Klasa 0b
Organizacja zajęć w dniu 01.06.2021
* w klasach I - VIII - pierwsza i druga lekcja zgodnie z planem
* od trzeciej lekcji zajęcia z wychowawcą do momentu odjazdu uczniów ze szkoły
* od godz. 9.00 grill dla przedszkolaków i uczniów klas I - IV na wybiegu
* od godz. 10.00 grill dla uczniów klas V - VIII na boisku
Odjazdy uczniów w godzinach 11.40 - 12.45.
Oddziały przedszkolne funkcjonują zgodnie z planem do godz. 15.45
Odjazdy uczniów:
*ok. godz. 11.40:
I kurs - klasa VIII b, VIIb
II kurs - klasa VIIa, VIIa i wszyscy uczniowie z Dąbku
*godz. 12.45 autobusy kursowe szkolne
klasy: I, II, III, IV, V, VI, VIIc
Dzień ten został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.
Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ten ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.
Na zaprzestanie palenia nigdy nie jest za późno.
W związku z powrotem uczniów do szkół, po tak długim okresie kształcenia na odległość, w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mławie prowadzone są konsultacje indywidualne dla dzieci i rodziców.
Spotkania konsultacyjne prowadzone są według następującego harmonogramu:
Poniedziałki – w godzinach 13.00 – 18.00
Wtorki – w godzinach 13.00 – 18.00
Środy – w godzinach 13.00 – 18.00
Czwartki – w godzinach 8.00 – 13.00
Piątki - godzinach 8.00 – 13.00
Z pomocy specjalistycznej można korzystać do 18 czerwca br. (z wyłączeniem 04.06.2021 r.) po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną pod numerem 23 654 33 29.
Konsultacje mogą odbywać się również w szkole, wyłącznie w formie indywidualnej wg pilnych potrzeb rodzica lub ucznia.
Za Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie.
Niech spełnią się Wasze oczekiwania
i każdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły,
a życiowe plany i zamierzenia niech wszystkie się zrealizują.
Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły
,,Tyle miłości w sobie ma, że może kochać cały świat.
I wiem, że na całym świecie - najbardziej kocha mnie.
Bo tak jedynie potrafi mama:
taka cudowna,
taka kochana.
Na dobre i na złe
Mamusiu kocham cię!’’
Dzień Mamy to ważne święto, które obchodzimy 26 maja.
Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych pod opieką wychowawców dnia 24 maja 21r. przygotowały piękne upominki dla swoich mam.
Zapraszamy do ich obejrzenia i życzymy wszystkiego najlepszego.
Dzieci i panie z grup przedszkolnych 0a, 0b, 0c i 0d
Kochanej mamusi GRUPA 6 latki
Kochanej mamusi GRUPA 5 latki
Kochanej mamusi GRUPA 4- latki
Kochanej mamusi GRUPA 3-latki
Z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III.
Osoba odpowiedzialna za przygotowanie - wychowawca grupy 0b Justyna Brzozowska
Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Dzień Przedmiot Godzina rozpoczęcia Czas trwania
25 maja, wtorek język polski 9:00 120 minut
26 maja, środa matematyka 9:00 100 minut
27 maja, czwartek język obcy nowożytny 9:00 90 minut
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.
Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie.
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.