27 listopada 2019 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty przez Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa, a prowadziła je pani psycholog Malwina Leśniewska. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie niosą gry komputerowe, telefony komórkowe, a także dopalacze. Okazało się, że dopalacze zawierają substancje, których toksykolodzy i lekarze nie potrafią zidentyfikować. Stanowią mieszankę pochodzącą z naturalnych i syntetycznych składników, np. benzynę, potłuczone szkło. Są bardzo groźne, powodują ogromne zniszczenia w organiźmie, niejednokrotnie prowadzą do śmierci.
Sponsorem warsztatów była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wiśniewie.
Dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie klas IV, V, VI a i VI b wraz z p. dyrektor oraz swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w koncercie, który odbył się w Szkole Podstawowej w Bogurzynie. Związany był z Kampanią ,,Białej wstążki”, której celem jest sprzeciw wobec różnego typu przemocy.
Podczas programu licznie zgromadzeni przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z naszej gminy oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu znanego mławskiego muzyka p. Jacka Mianowskiego. Integralną część programu stanowiła pogadanka na temat różnego typu przemocy i jej przeciwdziałaniu.
Młodzi ludzie poszerzyli swoje wiadomości oraz doskonale się bawili przy dźwiękach znanych i lubianych utworów.
galeria zdjęć: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=395
28 listopada uczniowie klas I – III odwiedzili Fabrykę Bombek w Sulejówku. Odbyły się tam warsztaty malowania bombek choinkowych oraz pokaz, w trakcie którego dzieci wysłuchały ciekawostek związanych z produkcją szklanych ozdób choinkowych. Uczestnicy wycieczki otrzymali dwie bombki do własnoręcznego udekorowania w trakcie spotkania oraz upominek - zestaw dwóch ozdób wykonanych przez profesjonalne malarki. Następnie obejrzeliśmy seans w kinie – „Kraina Lodu 2”. Ostatnim punktem naszej wyprawy było podziwianie bajecznych iluminacji świetlnych w Królewskim Ogrodzie Świateł w Wilanowie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Warszawy.
25 listopada jest obchodzony światowy Dzień Pluszowego Misia.
3 i 4 latki ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie obchodziły ten dzień w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia oraz bajki i wierszy o misiach. Nauczyły się rymowanki "Jestem Mały Misio" i zrobiły papierowe misie.
Dzieci ze starszych klas na przerwach kolorowały i rozwiązywały łamigłówki związane z tym świętem.
Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali odznaki i dyplomy "Przyjaciela Pluszowego Misia".
Galeria zdjęć: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=389
W dniach 3, 4, 5 grudnia 2019 w naszej szkole odbędą się próbne egzaminy Ósmoklasisty. Przeprowadzanie egzaminu próbnego ma na celu pomoc uczniom (oraz rodzicom) w ocenie stopnia przygotowania ucznia do egzaminu zewnętrznego, dać informację o wynikach dotychczasowych przygotowań, ich efektywności. Celem egzaminu próbnego jest także umożliwienie uczniowi nabrania pewności i obycia w sytuacji egzaminacyjnej.
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie kolejny raz przystępuje do Kampanii "Białej Wstążki".
„Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy.
Znakiem akcji jest biała wstążka. Jej noszenie ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy, która przybierać może różne formy. To nie tylko bicie, wyzywanie czy krzyczenie – przemocą jest także zaniedbywanie dziecka, mobbing pracowników czy hejt w internecie.
Akcja trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2019r.
W dniu 27 listopada 2019r. (środa) odbędzie się zebranie z Rodzicami.
Godz. 15.00 Spotkanie z wychowawcami w klasach.
Uczniowie klasy VI b i VIII a Szkoły Podstawowej w Wiśniewie 21 listopada odwiedzili Park Nauki Torus w Ciechanowie. W ramach Klubu Małego AlChemika wzięli udział w warsztatach ,,Magiczne substancje ‘’.
Uczniowie obejrzeli również wystawę edukacyjną prezentowaną w salach ekspozycyjnych. Po odwiedzeniu wystawy i uczestnictwie w zajęciach skorzystali z oferty kawiarni ,,Pitagoras‘’.
Opiekunowie grupy:
Marzena Chodubska,
Agnieszka Ziemlewicz,
Marzena Lewicka.
19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
Powstał w 2001 roku z inicjatywy szwajcarskiej fundacji „Światowy Szczyt Kobiet”. Celem programu jest poprawa poczucia bezpieczeństwa małoletnich ofiar przemocy domowej i podniesienie świadomości wpływu prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia na własne bezpieczeństwo.
Każdy kto podnosi rękę na dziecko powinien zostać potępiony . W ten dzień warto to uświadamiać ludziom oraz zachęcać do bezzwłocznego reagowania, gdy najmłodszym dzieje się krzywda.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się do Charytatywnej Akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia Choinki Jedynki.
Wykonali prace plastyczne związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Rysunki, które zakwalifikują się do finału wezmą udział w licytacji na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A. Kwota pieniężna zebrana podczas licytacji zasili konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie się w działalność dobroczynną na rzecz podopiecznych Fundacji.
Znana z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska przyjechała do Mławy w ramach kampanii społecznej pt. ,, Bezpiecznie w rodzinie i szkole ‘’.
Spotkanie odbyło się 14 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.
W debacie wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Wiśniewie.
Narastająca agresja wśród dzieci i nastolatków jest coraz poważniejszym problem rodzącym konsekwencje w życiu rodzinnym, szkolnym, społecznym.
Coraz częściej dorastająca młodzież szykanuje słabszych kolegów, dopuszcza się aktów przemocy, używa wulgarnego języka. Wybuchy złości i gniewu wynikają nie tylko z kryzysu tożsamości w wieku dorastania. Na agresję wpływa także środowisko wychowawczei rówieśnicze, wzorce propagowane w mediach, brutalne gry komputerowe, chęć zaimponowania innym, podbudowania własnej samooceny i wzbudzenia respektu wśród kolegów. Zachowania agresywne świadczą tak naprawdę o słabości dzieci i braku umiejętności radzenia sobie z kumulacją negatywnych uczuć.
Spotkania z popularną z programów telewizyjnych sędzią mają na celu uświadomienie dzieciom, młodzieży a także dorosłym powagę nowych zagrożeń, w tym także form przemocy wobec nieletnich, jak i wskazanie możliwości ich eliminowania poprzez wczesną profilaktykę.
Pani Anna Maria Wesołowska - polska prawniczka, sędzia w stanie spoczynku zatrudniona ostatnio w Sądzie Okręgowym w Łodzi, nawiązała doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Mówiła o zagrożeniach takich jak: cyberprzemoc, stalking, grooming, używki, alkohol, narkotyki, dopalacze, e –papierosy a także o odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży.
Kampania została objęta honorowym patronatem Starosty Mławskiego i Burmistrza Miasta Mława. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio 7.
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". W ramach konkursu odbywało się codzienne głośne czytanie w domu, dokumentowane podpisem rodzica i nagradzane naklejką słodziaka - umieszczaną w albumie ucznia "Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków". Ponadto uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do lasu. Tam poznali warstwy lasu, posługiwali się lupami do prowadzenia prostych obserwacji. W ramach obchodów dnia głośnego czytania dzieci posadziły drzewo a w pojemnikach po serze żołędzie i kasztany. Uczniowie klas I-III wspólnie rozwiązywali krzyżówki związane z najbliższym otoczeniem. Wzięli udział w głośnym czytaniu opowiadań z Gangu Słodziaków, odpowiadali na pytania zadawane przez panią z biblioteki. Następnie wykonali dekorację z materiałów nadających się do recyklingu. Pozostałe odpady posegregowali do właściwych worków. Na zakończenie bawili się przy piosenkach Słodziaków.
Małgorzata Gajewska
Marzena Cienkus
Alina Morawska
dokumentacja fotograficzna: Katarzyna Dyrowska
galeria zdjęć: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=379
Po raz kolejny oddziały przedszkolne i klasy I –III ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie biorą udział w cyklu wyjazdów na teatrzyki do Miejskiego Domu Kultury w Mławie, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza w Wrocławiu, Katolicki Teatr Edukacji i Teatr Współczesny w Krakowie. Celem udziału w wyjazdach na spektakle teatralne jest kształtowanie pozytywnego stosunku do teatru jako dziedziny sztuki i miejsca spotkań z kulturą.
Pierwszy z siedmiu wyjazdów odbył się 8 listopada, przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. „Doktor i jego zwierzęta”. Sztuka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, momentami pojawił się strach, groza ale przede wszystkim było wiele scen zabawnych. Na koniec przedstawienia wszyscy aktorzy otrzymali od widzów gromkie brawa.
mgr Justyna Brzozowska
http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=378
W czwartek 7 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiśniewie odwiedził redaktor naczelny Nowego Kuriera Mławskiego – Pan Szymon Wyrostek.
Dziennikarz spotkał się z uczniami klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Opowiedział o swojej pracy, o etapach powstawania gazety od pisania artykułu aż po pracę w drukarni. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o nietypowych historiach, z którymi zetknął się redaktor podczas swojej kilkunastoletniej pracy, a także o wadach i zaletach bycia dziennikarzem.
Materiały zamieszczone na stronie dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie.
5 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Na tę okoliczność zaproszone zostały dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Dzieci rozprawiały na temat ulubionych bajek i postaci w nich występujących, chętnie i sprawnie rozwiązywały zagadki związane z tym zagadnieniem. Na koniec, stałym zwyczajem, dzieci wypożyczyły książki o omawianych postaciach, aby lepiej przybliżyć sobie ich losy.
Galeria: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=374
Materiały zamieszczone na stronie dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie.
W dniu 8 listopada 2019 r. nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Upamiętnienie losów i bohaterów naszego kraju rozpoczęliśmy od udziału w akcji „Szkoła do hymnu”, zgodnie z którą punktualnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.
W kolejnej części akademii pod hasłem „Ojczyzna” uczniowie naszej szkoły przybliżyli nam ten trudny okres niewoli, ukazując między innymi strajk dzieci we Wrześni, zaborców, zniewoloną Polskę i wolność. Mogliśmy posłuchać piosenek „Wspomnienie”, ”Ojczyzno ma”, „Nasz polski lesie”, „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu uczniów: Adama Kosiorek z kl. IV, Natalii Bartnikowskiej kl. VIII a, Alicji Sztybur kl. VI a, Zuzanny Kolczyńskiej kl. VIII a i Kamila Bartnikowskiego kl. VIII a. Oprawę muzyczną do niektórych utworów stworzyli Filip Bednarski kl. VIII b i Ignacy Korzeniewski kl. VIII a.
Na koniec dziewczęta z klas ósmych zakończyły uroczystość tańcem ze wstęgami.
mgr Bożena Rzemieniewska i mgr Anna Okoń
Galeria: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=372
Tyle słońca w całym mieście https://youtu.be/q6B6s2t1vEk
Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” ma uświadomić najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Policjanci gorąco zachęcają dzieci do noszenia elementów odblaskowych, które w istotny sposób poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo najmłodszych.
6 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Głużku odbył się III Gminny Konkurs Piosenek i Pieśni Patriotycznych "TOBIE POLSKO".
Naszą szkołę reprezentowali:
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:
II miejsce - Nadia Łuniewska(SP Wiśniewo)
KLASY I-III :
II miejsce - Urszula Mieszczak (SP Wiśniewo)
KLASY IV-VI:
II miejsce - Alicja Sztybur ( akompaniament Ignacy Korzeniewski, akordeon)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale, a laureaci również nagrody książkowe.
galeria zdjęć: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=369