Pod koniec sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie ogłosiła Powiatowy Konkurs Literacki „Opowiadanie z biblioteką w tle”. W regulaminowym terminie wpłynęło 7 prac z terenu naszego powiatu.
Jury zwracało uwagę na zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność, dbałość o kulturę języka i spójność treści. Zgłoszone opowiadania zaskakiwały pomysłowością, różnorodnością gatunków i sposobem, w jaki biblioteka się w nich pojawiała. Podsumowanie konkursu odbyło się 25 października w Dziale Instrukcyjno-Metodycznym MBP w Mławie. Na spotkaniu młodzi adepci literatury opowiadali o tym, czym jest dla nich biblioteka i czytanie. Nagrodzeni odebrali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali otrzymali podziękowania wraz nagrodami pocieszenia za udział w konkursie.
Wyniki konkursu:
*Kategoria 7 – 11 lat – prace nie wpłynęły
*Kategoria 10-13 lat:
I miejsce – Aleksandra Browarek
II miejsce – Magdalena Szklarska
III miejsce – Zuzanna Kolczyńska
*Kategoria 16-19 – prace nie wpłynęły
*Kategoria 20 lat i powyżej – nie przyznano nagród
Wszystkim uczestnikom konkursu wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Mławie gratulujemy i życzymy sukcesów twórczych!
http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=368
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” polegającą na wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”
w piątek, 8 listopada o godz. 11:11.
W dniu 31.10.2019r. uczniowie klas ósmych odwiedzali wybrane miejsca pamięci.
Pierwszym celem wyjazdu był Pomnik Piechura w Uniszkach Zawadzkich poświęcony żołnierzom walczącym w obronie Mławy we wrześniu 1939r.
Następnie udali się na Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Mławce, na którym znajdują się mogiły z I i II wojny światowej.
Kolejnym punktem było oglądanie bunkru, jednego z wielu zachowanych na pozycji mławskiej z okresu II wojny światowej.
Na zakończenie uczniowie mogli przypomnieć sobie wiadomości o zbrodni dokonanej przez Niemców 17 stycznia 1945 roku na mieszkańcach Mławy, gdzie zamordowano 364 osoby na ternie dawnej żwirowni na Kalkówce.
W drodze powrotnej odwiedzili cmentarz prawosławny w Mławie
mgr Bożena Rzermieniewska
zdjęcia: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=363
Już za chwile będzie listopad, jesień zacznie przeoblekać swoją szatę na zimową. Długie wieczory będą tworzyć atmosferę nostalgii i oczekiwania na … No właśnie, na co my tak naprawdę czekamy.
W naszej tradycji chrześcijańskiej nadchodzi czas zadumy nad życiem. Skłania do tego pora obumierania przyrody, skłania do tego dłuższy wieczór, ale przede wszystkim zachęca do tego kalendarz liturgiczny. A w nim czytamy, że 1 listopada czcimy dzień Wszystkich Świętych, a 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny.
Wszystkich Świętych - jak sama nazwa wskazuje - to święto zmarłych, którzy już zostali świętymi i są w niebie. 1 listopada wspominamy więc zarówno osoby, które zostały oficjalnie uznane za święte, jak i wszystkich ludzi, których dusze już trafiły do nieba.
Zaduszki natomiast to święto wszystkich zmarłych, których dusze są jeszcze w czyśćcu. 2 listopada modlimy się zatem w intencji zmarłych osób, które nie trafiły jeszcze do nieba.
Zarówno 1, jak i 2 listopada to czas wspomnień o bliskich, którzy odeszli. W tych dniach odwiedzamy cmentarze, ozdabiamy groby naszych bliskich wiązankami, zapalamy znicze i modlimy się. Często wspomniane święta stają się także pretekstem do rodzinnych spotkań.
"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim"
Najmłodsi adepci Mławskiej Akademii Tyczkarskiej w okresie od 8 do 18 lipca 2019 r. przebywali na obozie w malowniczej miejscowości Olecko na Mazurach. Są to najsprawniejsi uczniowie i uczennice klas III-V (9-11 lat) Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Na szczególnie wyróżnienie zasługują bardzo sprawne i odważne dziewczęta: 9-letnia Laura Kowalczyk i 10-letnia Anna Węglicka.
Kierownikiem obozu w Olecku był dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśniewie mgr Rafał Grabowski, a zajęcia prowadził nauczyciel wychowania fizycznego – mgr Mariusz Chmielewski. Treningi odbywały się także w wysokościowym parku linowym w Ełku.
Na obozie obecny był także prezes MAL MKLA Mława płk Janusz S. Żbikowski, poszukujący nowych talentów w skoku o tyczce.
Żródło: MŁAWSKI KLUB LEKKIEJ ATLETYKI MAL MKLA MŁAWA
23 października 2019r. uczniowie klas VII i VIII b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Nauki „Torus” w Ciechanowie. Mieli oni możliwość samodzielnego eksperymentowania, odkrywania praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki techniki i architektury. Warsztaty naukowe stanowiły połączenie zabawy z nauką. Uczniowie samodzielnie badali zjawiska, poszukiwali ciągów przyczynowo - skutkowych oraz wyciągali wnioski z wyżej wymienionych dziedzin.
mgr Marzena Dynakowska
Uroczystość pasowania na uczniów to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły.
Z tej okazji 25.10.2019 roku w obecności Dyrekcji, Rodziców i uczniów SP w Wiśniewie odbyła się uroczystość ślubowania.
Wszyscy pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że są gotowi zostać uczniami , z wielkim zapałem podejmą obowiązki szkolne i będą je rzetelnie wypełniać.
Dzieci przygotowały część artystyczną, która została nagrodzona wielkimi brawami. Następnie przystąpiły do uroczystego ślubowania. Pan Dyrektor dokonał pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. Na tę okoliczność Rodzice przygotowali ogromny tort z fajerwerkami. Po poczęstunku pojechaliśmy do Kreatywnego Centrum Edukacji i zabawy, które znajduje się w Mławie. Tam dzieci bawiły się na konstrukcjach zabawowych, wzięły udział w warsztatach programowania pod czujnym okiem nauczycielek- p. Aliny Morawskiej i p. Anny Pankowskiej oraz Rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem aktywnie uczestniczyli w całym przedsięwzięciu.
Wychowawca- Alina Morawska
galeria zdjęć: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=358
W dniu 16 października uczniowie klas I – III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do lasu. Byliśmy ciekawi czy do lasu zawitała POLSKA ZŁOTA JESIEŃ. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny! Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Powietrze pachniało grzybami. Zielone mchy ozdobione były różnorodnymi grzybami. Szczególnie zachwycały piękne, czerwone muchomory w białe kropki. Podczas przechadzki po lesie obserwowaliśmy naturalny świat roślin i zwierząt. Poznaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw ekologicznych.
Opracowała: Marzena Cienkus
Zdjęcia: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=355
Pierwszy okres nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań.
Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie dołączyła do XI-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Program skierowany jest do klas I szkół podstawowych.
Nauczyciele klas I szkół podstawowych realizują program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych.
Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.
Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa nauczyciel koordynujący uzupełnia Ankietę Podsumowującą Program. Jest to podstawą do otrzymania Certyfikatu dla szkoły potwierdzającego udział szkoły w Programie oraz Dyplomu dla uczniów.
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie przystąpiła do akcji "Szkoła pamięta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły będą:
* porządkować i odwiedzać groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;
* odwiedzać lokalne miejsca pamięci i zgłębiać ich historię;
* sprzątać bezimienne i opuszczone groby;
* zapalać znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
* organizować wystawę upamiętniającą wydarzenia ważne dla naszej społeczności;
* brać udział w wycieczce patriotycznej.
Pielęgnujmy pamięć o naszej historii.
galeria: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=356
Kampania Białych Serc - Europejski, czyli Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy odbywa się w tym roku pod hasłem:
„ZANIM TO SIĘ STANIE”,
a jej głównym przesłaniem są samobójstwa wśród dzieci i młodzieży.
Tradycyjnie już jak co roku w oknach naszej szkoły pojawiają się białe papierowe serduszka – symbol Kampanii Białych Serc, ale także symbol pamięci o wszystkich ofiarach uzależnień. Kampania Białych Serc od samego początku stawia na zdrowy styl życia, ale także jest akcją gdzie szczególnie pamięta się o ofiarach uzależnień choćby porządkując zaniedbane i zapomniane groby na wielu cmentarzach. Nie zabraknie także głośnych, ale pokojowych marszów protestu przeciwko narkotykom i przemocy, które przejdą ulicami wielu miast i wiosek w Polsce.
XV Kampanię Białych Serc honorowym patronatem objęli między innymi Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Biskup Pomocniczy w Płocku.
SPOT XV KAMPANII BIAŁYCH SERC https://youtu.be/b8XqDVgUkVc
zdjęcia: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=353
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie zaprasza na zajęcia z robotyki i programowania, które odbywać się będą w każdy poniedziałek (rozpoczynając od 4 listopada 2019). Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach:
* Grupa I - godz. 14.00 - 15.30 - dzieci w wieku 5 - 8 lat
* Grupa II - godz. 15.30 - 17.00 - dzieci w wieku 9 - 13 lat
Miesięczny koszt to 120 zł (4 zajęcia).
Ilość miejsc ograniczona.
Szczegóły na miejscu lub pod nr tel. 23 655 70 81
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy dla schroniska. Każda najmniejsza paczka, puszka karmy, gryzak, miska czy obroża (przeciwpchelna) to dla tych zwierzat bardzo wiele.
Zbiórka trwa
od 08.10.2019r. do 30.11.2019r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
I etap (szkolny)
17.10.2019 - godz.9.00 - konkurs polonistyczny
18.10.2019 - godz.9.00 - konkurs chemiczny
23.10.2019 - godz.9.00 - konkurs z języka angielskiego
24.10.2019 - godz.9.00 - konkurs historyczny
25.10.2019 - godz.9.00 - konkurs biologiczny
28.10.2019 - godz.9.00 - konkurs matematyczny
29.10.2019 - godz.9.00 - konkurs WOS
31.10.2019 - godz.9.00 - konkurs geograficzny
04.11.2019 - godz.9.00 - konkurs fizyczny
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie
z a p r a s z a
na pokazowe (bezpłatne) zajęcia z robotyki,
które odbędą się 21 października 2019r. (poniedziałek)
w godzinach 15.00 - 16.30.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisu.
Ilość miejsc ograniczona.
Szczegóły na miejscu lub pod numerem telefonu 23 655 70 81.
"Gdybyśmy mogli przeszukać świat
i zobaczyć jak ten dzień powstaje
i wyłania się z otchłani wieków,
zrozumielibyśmy wtedy wartość
jednego dnia podarowanego człowiekowi"
Dnia 11 października 2019 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli: Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Uczniowie.
Uroczystość rozpoczęła się od występu tanecznego najmłodszych uczennic szkoły. Dziewczynki zaprezentowały piękny taniec do znanej melodii Hallelujah.
Następnie ósmoklasiści odgrywając scenki rodzajowe zaprezentowali dzień z życia ucznia w szkole. Dowcipne dialogi pokazywały pracę nauczyciela jako tę, która dostarcza wielu emocji, ale też wymaga odporności, charakteru i nierzadko fantazji niezbędnej w działaniach na płaszczyźnie nauczyciel i uczeń. Publiczność obdarzona olbrzymim poczuciem humoru bawiła się wybornie, a świadczyły o tym uśmiechnięte twarze widowni.
Pod koniec przedstawienia wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Uroczystość podsumował dyrektor szkoły Pan Rafał Grabowski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Justyna Skuzińska
Aleksandra Kieczmer
Droga Dyrekcjo, Nauczyciele i Pracownicy szkoły przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia i wyrazy szacunku dla Waszej pracy.
Uczniowie
https://youtu.be/yRNS7YFrypk - Taniec do melodii Hallelujah DEN 2019
https://youtu.be/VIL4NuQMy3g - Występ klasy VIII _scenki rodzajowe DEN 2019_cz.1
https://youtu.be/6--nKyS_SzA - Występ klasy VIII _scenki rodzajowe DEN 2019_cz.2
https://youtu.be/JNyKdbdNyGY - Występ klasy VIII _scenki rodzajowe DEN 2019_cz.3
https://youtu.be/lfEstOUgQZg - Podziękowanie_DEN 2019
Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopaka w klasie. Konkurs został przeprowadzony we wszystkich oddziałach przedszkolnych i klasach I – VIII.
Dziewczynki oddawały głosy na tego kolegę, który ich zdaniem zasłużył na miano „Najsympatyczniejszego”. Rozstrzygnięcie konkursu dla grup przedszkolnych i klas I – III odbyło się podczas zajęć, natomiast dla klas starszych podczas popołudniowej dyskoteki szkolnej zorganizowanej właśnie z tej okazji. Uczniowie bawili się znakomicie.
Tytuł Najsympatyczniejszego Chłopaka w klasie otrzymali :
Oddział przedszkolny 0a – Bartosz Maciak
Oddział przedszkolny 0b – Franciszek Puszczyński
Oddział przedszkolny 0c – Mateusz Welenc
Oddział przedszkolny 0d – Filip Szczepański
Klasa I – Oliwier Dmuchowski
Klasa II – Krystian Jankowicz
Klasa III – Mateusz Jakubiak
Klasa IV – Krystian Wydra
Klasa V – Oskar Staszewski
Klasa VIa – Mikołaj Chmielewski
Klasa VIb – Jakub Gałowicz
Klasa VIIa – Kamil Borkowski
Klasa VIIb – Jakub Sieczka
Klasa VIIIa – Ignacy Korzeniewski
Klasa VIIIb – Błażej Gralewicz
GALERIA: http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=346
Samorząd Uczniowski
Jak pożegnać lato, by móc powitać jesień?
ŚWIĘTEM PIECZONEGO ZIEMNIAKA.
24 września uczniowie klas 0-III wyjechali ze szkoły na Brzozową Wyspę. Tam dzieci poznały historię pieczonego ziemniaka i wzięły udział w zabawie integracyjnej „wykopki”. Świetnie się bawili korzystając z atrakcji Brzozowej Wyspy. Wszystkie zabawy były doskonałą zabawą okazją do zacieśniania więzi i integracji społeczności szkolnej.
Po solidnej zabawie czekał ma nas gość honorowy tego dnia PIECZONY ZIEMNIAK w towarzystwie kiełbasek. Pycha!
http://spwisniewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=345