• Szkoła do hymnu

    W środę, 10 listopada, nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

    O symbolicznej godzinie 11:11, cała społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

    Z uwagi na trwający stan epidemii hymn został odśpiewany w grupach i klasach.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 r. ogromna była radość Polaków. W latach 1919–1936 rocznice odzyskania niepodległości świętowano w Warszawie jako uroczystości o charakterze wojskowym. Rangę święta państwowego nadano Świętu Niepodległości dopiero w 1937. Podczas II wojny światowej świętowanie polskich świąt państwowych było niemożliwe. Organizatorzy, działający w konspiracji byli narażeni na dotkliwe represje. Pamięć o Święcie Niepodległości starano się podtrzymywać, między innymi w „Biuletynie Informacyjnym” podziemnej Armii Krajowej poprzez zamieszczanie artykułów przypominających o tym Święcie. W 1945 zniesiono Święto Niepodległości. W okresie PRL obchody rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada organizowane były nielegalnie. Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało przywrócone ustawą z 15 lutego 1989 pod nazwą „Narodowe Święto Niepodległości”.. Współcześnie, obchody Święta Niepodległości z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na m.in.: przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

    W związku z powyższym Świętem uczniowie klas: V, VIIa i VIIIb przygotowali nagranie kierowane do wszystkich osób w naszej szkole. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.

    Bożena Rzemieniewska, Anna Okoń

  • UWAGA !!!

     

    Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

  • INTERAKTYWNE SPOTKANIE Z BAJKĄ

     

    Zespół Katolickiego Teatru Edukacyjnego przygotował dla naszych najmłodszych widzów niezwykły spektakl. W trakcie seansu dzieci kl. O-III przeniosły się na 4 plany filmowe, podczas których obejrzały fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu”, „Pokahontas”. Nasze dzieci bawiły się świetnie w towarzystwie spadającego śniegu i baniek mydlanych. Na koniec otrzymały pamiątkowe książeczki od organizatora imprezy. Zapewne to wydarzenie zapadnie w pamięć najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

     

  • Szkoła pamięta

    Szkoła pamięta

    Dnia 29 października 2021 r., reprezentacja uczniów kl. VII a miała możliwość odwiedzić wybrane miejsca lokalnej pamięci. W ramach akcji "Szkoła pamięta" pierwszym celem było zapoznanie z sylwetką tragicznie zmarłego księdza Stanisława Szulborskiego w Wyszynach, uprzątnięcie i zapalenie symbolicznego światełka na grobie. Na Cmentarzu Parafialnym dzieci złożyły również hołd poległym w powstaniu styczniowym na naszych terenach. Kolejnym etapem było zapalenie znicza na Kalkówce. W tym miejscu Niemcy 17 stycznia 1945 r. zamordowali do 364 osób, między innymi żołnierzy Batalionów Chłopskich.

        Na koniec młodzież dowiedziała się, gdzie zginął bohaterski policjant Komendant Apoloniusz Strzelecki.

    W 1918 r. brał udział w rozbrajaniu Niemców, za co został odznaczony wojskowym Krzyżem Walecznych, a potem tworzył mławską policję. Tym razem został odznaczony srebrnym Krzyżem Zasługi.

        Wizyta w wybranych miejscach lokalnej pamięci uświadomiła wychowankom, jak ważna jest pamięć o bohaterach i męczennikach naszej ziemi, skłoniła do refleksji i przyczyniła się do poszerzenia wiadomości z zakresu historii regionu.

  • 1 listopada 2021

     

    Z racji Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny.

    Jest to wyraz pamięci dla naszych bliskich zmarłych.

    Nostalgia i zaduma to uczucia jakie nam towarzyszą, gdy stajemy przy grobach tych, którzy jak wierzymy są po drugiej stronie życia.

    To chwila zatrzymania, modlitwy, czas palenia zniczy.

    To okazja by znów w pamięci przywołać twarze ludzi, których już nie ma wśród nas.

  • „Dorośli i Dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki

    „Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci”

     

    28 października delegacja uczniów wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego  panią Justyną Brzozowską wybrali się do schroniska w Pawłowie, aby zawieźć zbieraną karmę i akcesoria dla zwierząt, którą zbierali z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Dorośli i Dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki” i łącznie zebrali ok. 70 kg karmy.

    Pracownik schroniska oprowadził grupę po terenie instytucji i opowiedział m.in. o funkcjonowaniu jej i poinformował, że na obecną chwilę w schronisku przebywa 340 psów.

    W ramach podziękowań szkoła otrzymała dyplom.

    Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji.

     

  • Ślubowanie klasy pierwszej 2021

    Ślubowanie klasy pierwszej 2021

    Dnia 26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. 

    Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.  Pięknie zaśpiewali piosenki  oraz udzielili odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

    Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania specjalnym ołówkiem dokonał Dyrektor Szkoły Pan Rafał Grabowski . Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej z Wiśniewie.

  • Kurs e-learningowy dla dzieci

    Kurs e-learningowy pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich

     

     

     

    Zaproszenie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do udziału w kursie połączonym z losowaniem hulajnóg

     

     

     

    Szanowni Państwo,

    w związku z pismem Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 12 października 2021 r. w sprawie losowania hulajnóg dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, którzy odbędą kurs e-learningowy pt. Bezpiecznie na wsi mamy-upadkom zapobiegamy, zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie wśród dzieci informacji o ww. przedsięwzięciu.

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia społecznego prowadzi działalność prewencyjną na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Część działań prewencyjnych Kasy skierowana jest również do dzieci, które na co dzień przebywają w miejscu pracy swoich rodziców i są w związku z tym narażone na liczne niebezpieczeństwa.

    Kurs ma na celu przekazanie wiedzy najmłodszym mieszkańcom wsi, jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Kurs e-learningowy dostępny jest na stronie internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zakładce Prewencja w materiałach prewencyjnych pod adresem https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/.

    Załączam szczegółowe zasady losowania hulajnóg dla dzieci, które ukończą kurs e-learningowy pt. Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy oraz plakat promujący przedmiotowy kurs.

    Z poważaniem

    Mazowiecki Wicekurator Oświaty/-/Dorota Skrzypek

     

    Zasady_przyznawania_hulajnog.pdf

     

  • Szkoła Pamięta 2021

     

    Już po raz trzeci  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

    „Szkoła pamięta” to akcja  odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

    Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

  • Programy edukacyjne 2021/2022

     

     

     

    * Kubusiowi Przyjaciele Natury

    Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny na temat ekologii dla przedszkoli i szkół podstawowych (kl.1-3), którego celem jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko, dary natury oraz do ruchu i aktywnego życia w zgodzie z naturą.

     

     

     

     

    * Akademia Bezpiecznego Puchatka

    Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. 

     

  • Urząd Gminy w Wiśniewie

    Urząd Gminy w Wiśniewie

    Dnia 22 października uczniowie klas siódmych udali się do Urzędu Gminy w Wiśniewie. Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej, gdzie odbywają się sesje radnych naszej gminy. Pani Sekretarz Iwona Rejniak przedstawiła wiele cennych informacji dotyczących naszej małej ojczyzny. Uczniowie mieli możliwość spotkania z Panem Wójtem Grzegorzem Woźniakiem. Wizyta w Urzędzie Gminy była miłym i ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów.

  • Światowy Dzień Owoców i Warzyw

    15 października dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c, 0d oraz uczniowie klas I-III obchodzili Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców jako sposobu na zachowanie zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Święto było poprzedzone urządzeniem kącika przyrodniczego bądź prezentacją warzyw i owoców. Wszystkie dzieci zostały zapoznane z piramidą zdrowego odżywiania oraz walorami zdrowotnymi warzyw i owoców. Wspomniane święto było też okazją do świetnego sposobu wspólnego spędzania czasu oraz nauki przez działanie i zabawę.

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem swoich pań wspaniale się bawiły: rozwiązywały zagadki, układały domina owocowe, grały w memory owocowo- warzywne, samodzielnie wykonywały owocowe szaszłyki, sałatki jarzynowe oraz soki owocowe. Tworzyły też liczne prace plastyczne: owocowe pieczątki, opaski warzywno- owocowe na głowę, wycinanki jesiennych owoców i plakaty. Podczas zajęć śpiewały piosenki i bawiły się przy zabawach muzyczno- ruchowych. Sześciolatki przebrały się za arbuzy, winogrona i dynie, a panie wychowawczynie przechadzały się w strojach marcheweczki i truskaweczki.

    Uczniowie klas I-III na lekcjach wykonywali różnorodne prace plastyczne:

    - klasa I- przestrzenna praca plastyczna pt. „Owoce''

    - klasa II- „Ulubione warzywa i owoce''- malowanie farbami,wydzieranka z kolorowego papieru i bibuły.

    - klasa III- plakat „Samo Zdrowie'”.

    Dzieci układały hasła z rozsypanek wyrazowych promujących jedzenie warzyw i owoców. Wykonywały owocowo- warzywne szaszłyki oraz przygotowywały w grupach smaczne sałatki i surówki na bazie warzyw i owoców. Opracowały też  przepisy sporządzonych dań, którymi chętnie się wymieniały.

    Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas I-III nie tylko ochoczo  przygotowywały szaszłyki i surówki, ale jeszcze chętniej je konsumowały.

    Nawet panie kucharki z przyjemnością przyłączyły się do obchodów tego święta. Na obiad zrobiły pyszny czerwony barszczyk, a na podwieczorek ziemniaczane placki.

    Wszystkie panie wychowawczynie mają nadzieję, że takie wydarzenie to świetna okazja, aby zachęcić dzieci do  spożywania owoców i warzyw każdego dnia.

                                                                                           

    Wychowawczynie: pani Marzena Cienkus, pani Małgorzata Gajewska, pani Iwona Mizerska, pani Justyna Brzozowska, pani Teresa Chojnacka, pani Izabela Mieszkowska, pani Alina Morawska.

    klasa 0d

    Klasa 0c

    Klasa 0b

    Klasa 0a

    Klasa I

    Klasa II

    Klasa III

  • Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym

    Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym.

    W związku z ogłoszonym konkursem dotyczącym wsparcia rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu, Wójt Gminy Wiśniewo informuje, iż istnieje możliwość zgłaszania chętnych osób zainteresowanych dofinansowaniem.

    Zakres dofinansowania:

    • zakupu sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera- do 3,5 tys. zł, tabletu- do 1,5 tys. zł)
    • ubezpieczenia zakupionego sprzętu komputerowego;
    • usługi zapewniającej dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku, gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

    Oświadczenia można składać: w Urzędzie Gminy w Wiśniewie , pok  13 ,w terminie do 22.10.2021 r.

    Wzory oświadczeń są dostępne na stronie https://ugwisniewo.pl/oraz w siedzibie tut. Urzędu.

    Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

     

    OSWIADCZENIE_UCZNIA_SZKOLY_SREDNIEJ_KTORY_OSIaGNaL_PELNOLETNOSC.doc

    OSWIADCZENIE_DLA_RODZICA_OPIEKUNA_PRAWNEGO.doc

     

  • DEN 2021

    14.10.2021

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

    Samorząd Uczniowski

    Dzień Edukacji Narodowe to święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzimy je w Polsce od końca lat 50. Przypada ono jesienią, a dokładnie 14 października na pamiątkę powołania przez króla Stanisława II Augusta Komisji Edukacji Narodowej. 

  • Dzieci uczą Rodziców

    Lekcja nr 1: Bezpieczny uczeń.

    Podczas pierwszej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą Rodziców” uczniowie klasy II przypominali, poszerzali i utrwalali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odbyli jesienny spacer. Utrwalili zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, najważniejsze znaki drogowe i numery alarmowe oraz zasady zachowania podczas zabaw na placu zabaw, a także bezpieczeństwa w internecie. Nabyli wiedzę, która przyczyni się do zwiększenia poziomu ich bezpieczeństwa. Na zakończenie lekcji wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy „Bezpiecznego ucznia”.

    mgr I. Mieszkowska

  • Zawody wędkarskie

    10.10.2021

    Koło wędkarskie działające od 1.09.2021r. w SP Wiśniewo zainaugurowało swoją działalność na zawodach wędkarskich w Wólce Orłowskiej 10.10.2021r.

    Udział w zawodach wzięła liczna grupa uczniów z klas siódmych i ósmych, którzy dzielnie i aktywnie współzawodniczyli między sobą. Mimo sprzyjającej aury ryby były niechętne do współpracy. Jednak nie to było najważniejsze. Przewodnim aspektem było i jest spędzanie wolnego czasu wśród natury, gdzie walory przyrodnicze odstresowują, relaksują, odcinają od życia współczesnego ( internet, telewizja, gry itp.).

    Wędkarstwo to wspaniałe hobby, które uczy samodyscypliny, cierpliwości oraz poszanowania otaczającej nas przyrody.

    opiekun grupy Konrad Grabowski

  • Charytatywna zbiórka makulatury

  • „Mazowsze Północne, ziemia nieznana”

    - Moje rodzinne strony są ziemią nieznaną. Nie jest tak, że co kilka kilometrów znajdzie się tu muzykanta i historie na wyciągnięcie ręki. Do muzyki stąd trzeba się dokopywać. To jest wyprawa w głąb ludzkiej pamięci – mówił Janusz Prusinowski, zapraszając na festiwal Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana.

     „Festiwal Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana" to wyjątkowa okazja, by poznać dawne melodie, pieśni i tańce z okolic Mławy. Projekt ma zainicjować odrodzenie wspólnych, międzypokoleniowych spotkań przy muzyce regionu uważanego za «białą plamę» na mapie tradycji”. 

       6 października 2021, w sali gimnastycznej SP w Wiśniewie, w ramach projektu „Mazowsze Północne, ziemia nieznana”, odbył się koncert Kompanii Janusza Prusinowskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas 4-7.

      Dzieci, z zainteresowaniem, wysłuchały utworów związanych z Ziemią Zawkrzeńską, poznały kilka tradycyjnych utworów związanych z uroczystościami rodzinnymi oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce.

      Szkolnym organizatorem koncertu była mgr Anna Okoń przy współpracy z Dyrekcją Szkoły.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    01.10.2021


    Dziś jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

    Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpisuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze rozumienie zasad kierujących się matematyką. 


     

     

     

     

strona: